Menu

Wszystko o problemach z męskością

13 marca 2015 - problemy z potencją
Wszystko o problemach z męskością

Young happy couple in bed

Twoje zdrowie erotyczne

Dowiedz się, jak hormony wpływają na twoje nastrój seksualny oraz czym się charakteryzuje męska menopauza. Zobacz jak dbać o swoje jądra, albowiem prawidłowa opieka nad nimi zagwarantuje ci zdrowie oraz tężyznę seksualną na długie lata.

Testosteron rządzi

Najważniejsze przeobrażenia, przez które przechodzi twoje ciało, wyzwalane są przez testosteron i wahania jego ilości w ciągu życia.

Na początku w wieku płodowym

Metoda połączenia się chromosomów płci w pary determinuje, czy człowiek narodzi się jako chłopiec albo jako tadalis dziewczynka. Embrion posiadający chromosomy XX jest płci żeńskiej, za to płód z jednym chromosomem X i jednym chromosomem Y – będzie płci męskiej. Jeżeli embrion jest płci męskiej, w takim razie chromosom Y wchodzi do akcji w około 6-8 tygodniu od zapłodnienia i inicjuje kształtowanie się jąder. Te kształtujące się w embrionie jądra rozpoczynają produkcję testosteronu, który umożliwia powstanie członka oraz moszny.

Pokwitanie

U chłopców dojrzewanie to czas, w którym zachodzi rozwój drugo- i trzeciorzędowych cech płciowych, który rozpoczyna się między dwunastym a piętnastym rokiem życia. Czas dojrzewania płciowego trwa cztery lata. Dwa hormony, czyli hormon folikulotropowy (FSH) oraz hormon luteinizujący (LH) stymulują tworzenie testosteronu w jądrach. Gwałtowny wzrost poziomu testosteronu prowadzi do różnorodnych zmian w ciele i zachowaniach chłopca, który w końcu staje się mężczyzną.

Wiek dorosły
W okresie, gdy mężczyzna przechodzi przez okres dojrzałości, nieustannie trwa produkowanie spermy w jądrach. Jest to efekt pracy testosteronu. Innym skutkiem działalności testosteronu jest porost włosów w różnych częściach ciała. Testosteron reguluje też m.in. poziom popędu seksualnego i temperament mężczyzny
wiecej informacji tutaj levitra